“SIU NIM TAO” GENÇ FİKİR/TEMEL KONSEPTLER
Bu ilk form en önemlisidir, bütün dövüş konseptlerimiz bu form üzerine kurulmuştur. Beden ve zihnİ eğitmektedir. Duruşumuzda (Yee Ji Kim Yeung Ma) vücudun kasları güçlenir ve omurga rahatlar. Bu form, kendi bedeninizi hassas ve bilinçli bir şekilde koordine etme yeteneğini öğretir. Önemli unsurlar, merkez çizgisini, hizalamayı (Chiu Ying) veya elastik ileri basıncı (Lat Sau Jik Chung) bulundurmaktadır.


“CHUM KIU” KÖPRÜ KURMA
Bu ikinci form, ilk Siu Nim Tao formumuzu hareketlendiriyor. Kalça rotasyonundan (Juen Ma) ve adım çalışması başlangıcından (Seung Ma) itibaren kuvvet gelişimini öğretir. Aynı zamanda her iki kolu da aynı zamanda kullanma kavramı öğretilir. Bu form, daha fazla verimlilik ve hız sağlıyor. Bir dövüş çok dinamik ve rakip bir kooperatif antrenman ortağı değil. Chum Kiu, hedefe odaklanmak, rakibi (Jui Ying) kovalamak için ve zorlu durumlarda dengenizi kontrol etmek için önemli araçlar sağlar.


“BIU JEE” POINTING FINGERS
Ving Tsun teorisi mükemmel bir dövüş sanatıdır. Bununla birlikte teoriyi % 100 uygulayacak bilgisayarlar değiliz. Biu Jee formu, bizi "Kutu" Wing Chun'un dışına taşıyor ve umutsuz durumlarda başa çıkacak bir tür acil durum tekniğini temsil ediyor. Örneğin, incindiğimizde, rakip veya silahlara karşı dövüşülür. Hedef, kendi zararımızı sınırlandırmak için kontrolü tekrar elde etmektir. Aşırı durumlara çabucak uyum sağlamak için bu form çok dinamik ve Siu Nim Tao veya Chum Kiu formunun bazı önemli temel fikirleri ile ayrılıyor.


“MUK JAN CHONG” TAHTA ADAM FORMU
Tahta adam formu, önceki üç formdan gelen elementleri içerir ve ikinci forma (Chum Kiu) göre öğretilir. Ayrıca, 24 saat kullanılabilir eğitim ortakları olarak da görülebilir. Önemli bir eğitim aracı olarak, mesafe, zamanlama, koordinasyon ve saldırı açılarını iyileştirmek için kullanılır. Vücut, kompakt bir birim olarak hareket ettirmek için eğitilir. Uygulandığı zaman uygulayıcı, becerilerini daha üst seviyeye çıkarmak için net bir geribildirim alır.


“LODIM BOON GWAN” 6.5 UZUN SOPA FORMU
Uzun sopa eğitimi sizin kontrolünüzü, dengenizi ve vücut koordinasyonunuzu geliştirir. Özel eğitim alıştırmalarıyla (solo ve ortak alıştırmalar) bu form muazzam bir yapısal güç oluşturur. Kaburgalarda yakın bir arka dirsekle birlikte derin Shaolin tutumu (Sei Ping Ma), yerden gelen güçle patlayıcı hareketi öğretir. Bu formun mutlaka müfredatın sonuna doğru eğitilmesi gerekmez. İkinci kalıptan sonra uzunsopayı eğitmek ile chum kiu günlük eğitiminize mükemmel bir katkı sağlar.


“BAAT CHAM DAO” ÇİFT BIÇAK (Muk Yan Chong)
Bu formun kavramları ve açıları boş el eğitiminden oldukça farklıdır. Sekiz kesme bıçağı neredeyse tamamen bıçağın güç için keskin kenarına bağımlıdır. Bu nedenle silahlı rakibin ön tarafına bakmanız önerilmez. Rakibimize özel bir ayak hareketiyle yandan saldırmayı istiyoruz. Bıçak teknikleri açık el hareketlerini kullanmanın özel bir yoludur. İşte burada hız, zamanlama ve dövüş ruhu daha da gelişebilir.